Rybník zamrzl, KaPři žijí!

I když se to tady zdálo poslední měsíce poněkud zamrzlé a ještě k tomu ty zrádné Vánoce se štědrovečerní hostinou, můžete si oddechnout, protože KaPři stále žijí! A abyste si mohli udělat obrázek, nastal vhodný čas k novoročnímu bilancování a očekávání nových cílů a příležitostí. Ohlédněte se za uplynulým rokem 2016 s námi!

Tak například jsme měli tu krásnou příležitost doprovodit benefiční akci Na světě nejsme sami na Břevnově, a tak podpořit projekt ve Středoafrické republice, mít za skvělého souseda při mši kašírovanou opici a obohatit repertoár o další africkou píseň.

foto Berenika Suchánková

foto Berenika Suchánková

Odjeli jsme na první zahraniční vystoupení v naší historii, a to rovnou do Lipska (rozuměj Leipzig), kam nás pozvala organizace věnující se česko-německým vztahům Ackermann-Gemeinde. Škola v přírodě se tomu nevyrovná. Bylo to skvělé a inspirativní.

dscn5478

Narušili jsme historicky poprvé posvátný prostor chrámu sv. Víta v Praze, abychom snad důstojně zahráli při mši k poctě sv. Víta, patrona (nejen) mládeže. Byl to zážitek nadmíru neobvyklý, překrásný, a zakončení v podobě klobásek v zahradách Arcibiskupského paláce nemělo chybu.

foto Martina Řehořová

foto Martina Řehořová

Přežili jsme přípravy na 10leté výročí, které vyvrcholilo velkým oslavným víkendem v Příchovicích — zjistili jsme, že dokážeme leccos, ale už to nechceme nikdy znovu dělat :) Kromě mnoha vzpomínek a zábavných historek jsme si užili (a snad i posluchači) jubilejní koncert a poděkovali za všechno při mši svaté.

04_14124886 04_IMG_5369

Česko-německé vztahy nás vtáhly ještě ke konci roku do projektu Smíření, a mohli jsme tak doprovodit česko-německou mši svatou u sv. Antonína v Praze. Za jeden den se nám podařilo nacvičit několik písní v němčině, což považujeme za nečekaný a mimořádný lingvistický úspěch.

foto Ackermann-Gemeinde

foto Ackermann-Gemeinde

Bohu díky za všechno, co nám v loňském roce přichystal — a také za těch 10 let existence. Bez jeho vůle udržet nás KaPry  při životě bychom těžko obstáli. A co víc, zdá se ze všech Božích náznaků, že snad máme existovat i nadále — mnozí členové odešli, ale mnozí (a ještě více) přišli a přinesli nový náboj a nadšení. Nezbývá tak, než se znovu odevzdat do Jeho rukou a očekávat, kam Duch povane.

05_DSCN6180

Už teď se těšíme například na akci Jsme Boží(?) nebo na Celostátní festival salesiánů v Pardubicích. Máme také veliký cíl natočit ještě v tomto roce CD s naší autorskou tvorbou — zhudebněnými žalmy, se kterými vystupujeme pod názvem Žalmění. Budete-li nás podporovat modlitbou, finančně nebo „jen« milou účastí na našich koncertech, budeme moc rádi.

Těšíme se na setkání!
Vaši KaPři

Napsat komentář